| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 85 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 500 pF |
| Clamping Voltage | 165 V |
| Peak Surge Current | 1.2 kA |
| Voltage Rating (AC) | 60 V |
Stock: 272
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09158
Ext.Price$0.09158
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09158 | $0.09158 |
| 10 | $0.04579 | $0.45790 |
| 50 | $0.04146 | $2.07300 |
| 100 | $0.03754 | $3.75400 |
| 500 | $0.03170 | $15.85000 |
| 1000 | $0.02677 | $26.77000 |
| 3000 | $0.02550 | $76.50000 |
| 5000 | $0.02430 | $121.50000 |
| 10000 | $0.02303 | $230.30000 |
